Otváracie hodiny: PO – PI: 09.00 – 19.00, SO – NE: 10.00 – 17.00

Služby

KOLO

KONTAKT
OTVÁRACIE HODINY
  • Po:  ZATVORENÉ

  • Ut-Pi: 10:00 – 18:00

  • So-Ne: 10:00 – 17:00

KOLO je miesto, kde dostávajú funkčné, zachovalé, stále hodnotné predmety druhú šancu. Ponúka pre jedných nepotrebné, no pre druhých stále použiteľné veci. Tie pochádzajú od ľudí, ktorí sa ich chceli zbaviť, ale namiesto toho, aby ich vyhodili, dávajú ich k dispozícii ľuďom, ktorým by sa mohli zísť. Často sú to veci použité iba párkrát alebo, hoci na nich badať známky používania, môžu aj ďalej plniť svoj účel. Centrá opätovného použitia (ang. Reuse centre) fungujú aj u našich susedov  – vo Viedni, v Prahe či v Brne. Štatistiky ukazujú, že napríklad vo Viedni sa takýmto spôsobom ušetrí ročne až 300 ton odpadu.

Predchádzanie odpadu a podpora obehovej ekonomiky v Bratislave boli hlavnou motiváciou OLO a hlavného mesta k vytvoreniu stabilnej prevádzky KOLO. V nej sa tiež nachádza komunitný priestor určený všetkým, ktorí sa zaujímajú o environmentálne témy a udržateľnosť a v blízkej budúcnosti pribudne aj zdieľaná dielňa na opravu vecí. Okrem toho sa tu organizujú aj prednášky, workshopy a ďalšie podujatia na podporu cirkulárnej ekonomiky v Bratislave.

KOLO – Bratislavské centrum opätovného použitia je otvorené od 8. októbra 2022, a to šesť dní v týždni. V utorok až piatok sú návštevníci vítaní od 10:00 do 18:00 a počas víkendov od 10:00 do 17:00. V pondelky je KOLO zatvorené.  

Návštevníci môžu priniesť stále využiteľné predmety, ktoré už vo svojej domácnosti nepotrebujú, kedykoľvek počas otváracích hodín, a to zo zadnej strany budovy.

Najlepší odpad je predsa ten, ktorý nevznikne.

Druhy predmetov, ktoré KOLO prijíma 

Predmety určené na opätovné použitie musia byť čisté, zachovalé, funkčné a kompletné.
  
nečalúnený nábytok (nie nábytkové zostavy) ako stoly, stoličky, komody, poličky, rámy postelí (nie matrace), záhradný nábytok, knižnice, nočné stolíky, nábytok pre deti, atď.  

knihy, časopisy, CD a DVD  

spoločenské hry a hračky ako autíčka, autodráhy bábiky, figúrky, lopty, drevené hračky, skladačky, atď.   

detský sortiment ako kočíky, autosedačky, detské hojdačky, bazény, chodúľky, ohrady, sedačky na bicykel, nosiče, atď.   

kuchynské potreby (nie elektronické) ako taniere, poháre, príbor, džbány, misy, hrnce, panvice, strúhadlá, iné ako drevené náradie (kovové či plastové naberačky, metličky, liatinové platne), sklenené či plastové dózy na skladovanie potravín (s viečkami/vrchnákmi), SodaStream, Koťogo kávovar, atď.   

domáce a záhradkárske potreby (nie elektronické) ako skrutkovače, kladivá, vedrá, lopaty, lopatky, hrable, hrabličky, atď.   

kancelárske a školské potreby ako školské tašky, kompletné sady farbičiek či fixiek, prázdne zošity, farby, štetce, peračníky, vrecká na prezuvky, atď.   

chovateľské potreby ako prepravky na prevoz zvierat, koterce (bez matracov a čalúnenia), vôdzky, obojky, búdy, klietky, akváriá, atď.   

športové potreby ako zjazdárske lyže, bežky, topánky na bežky, lyžiarky, korčule (inline, kolieskové, na ľad,…), tenisové a bedmintonové rakety, sánky, boby, lopty, nafukovačky, činky, prilby na rôzne športy, atď.  

bicykle, kolobežky, odrážadlá, trojkolky, atď.   

hudobné nástroje (nie elektronické) ako strunové nástroje (gitary, ukulele,…), strunové nástroje, dychové nástroje, stojany, obaly na nástroje, atď.   

Druhy predmetov, ktoré KOLO neprijíma 

Z hygienických, bezpečnostných a kapacitných dôvodov nepreberáme tieto druhy použitých vecí:   

oblečenie a obuv  

čalúnený nábytok a nábytkové zostavy  

posteľné matrace, paplóny a deky  

elektrické a elektronické zariadenia  

drevené kuchynské vybavenie ako varechy, dosky na krájanie atď.  

zaváraninové poháre, fľaše na pitie, nádoby na prepravu a skladovanie potravín  

farby, čistiace prostriedky a chemikálie  

veci, ktoré spĺňajú svoju funkčnosť len ako súčasť celku ako napríklad kľučky na dvere, vodovodné batérie, súčiastky, náhradné diely atď. 


KORZO – Bratislava Shopping Park

Otváracie hodiny

PO - PI: 09.00 - 19.00
SO - NE: 10.00 - 17.00

Adresa

Pestovateľská 13
821 04 Bratislava


Podrobné informácie k Ochrane osobných údajov.

© KORZO – Bratislava Shopping Park